A A A

Już w poniedziałek 28 marca nastąpi przejście na DVB-T2 HEVC. W pierwszym etapie dotyczy województw dolnośląskiego i lubuskiego. Do prawidłowego odbioru wszystkich programów naziemnej telewizji cyfrowej niezbędny będzie odbiornik zgodny z systemem DVB-T2 HEVC.

Po niespełna 10 latach od wyłączenia telewizji analogowej przechodzimy na naziemną telewizję cyfrową drugiej generacji DVB-T2.

 

Przypominamy, że oprócz zmiany systemu nadawania niesie za sobą także zmiany kanałowe i zwiększenie zasięgów niektórych nadajników. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Regionalne oddziały TVP 3 - Gorzów i Wrocław już na stałe wyświetlają napis z informacją o treści "Zmiana nadawania DVB-T2 za: x dni".

 

TVP 3 Gorzów

 

Szczegółowe parametry nowych emisji po zmianie systemu opisaliśmy na stronie Przejście na DVB-T2 - Etap I. Harmonogram przejścia na DVB-T2 HEVC w całej Polsce znajduje się na tej stronie.

 

Województwo lubuskie było także pierwszym regionem w Polsce bez telewizji analogowej. Wówczas miało to miejsce 7 listopada 2012 roku. Można o tym przeczytać np. tutaj (medialubuskie.eu) oraz obejrzeć tutaj (YouTube).

 

© dvbt2wpolsce.pl  2019-2022

 
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok