A A A

W poniedziałek 24 października dojdzie do kolejnych zmian programowych w testowym Multipleksie 6 Telewizji Polskiej. Pojawi się kanał TVP World - w miejsce kanału TVP Kultura. Ponadto multipleks od lutego 2023 r. będzie przydzielony na stałe dla TVP.

Stosowny komunikat pojawił się dzisiaj w Centrum Informacji TVP.

24 października nastąpi zamiana programów na multipleksie testowym Telewizji Polskiej.
Do tej pory program TVP Kultura HD był dostępny na multipleksie testowym Telewizji Polskiej na pozycji 83. Od poniedziałku 24 października miejsce to zajmie całodobowy, anglojęzyczny kanał informacyjny Telewizji Polskiej - TVP World.
TVP Kultura wciąż będzie można oglądać w jakości HD na 30 pozycji ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej.

Warto również dodać, że od lutego 2023 r. MUX-6 zostanie oficjalnie przydzielony Telewizji Polskiej - minimum na okres 10 lat. W ramach decyzji rezerwacyjnej od Urzędu Komunikacji Elektronicznej wspomniano, że w multipleksie znajdzie się maksymalnie 8 programów telewizyjnych - minimum w jakości HD. Rozważa się jednocześnie rezygnację z emisji kanału TVP ABC na multipleksie 1 i przeniesienie go do nowej uzyskanej pojemności.

Multipleks 6 po zmianie będzie miał następujący skład programowy: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Dokument, TVP Info, TVP Nauka, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP World i plansza TVP GO.


Aktualizacja 24.10.2022:
zgodnie z zapowiedziami, TVP World pojawiło się w miejscu kanału TVP Kultura - na pozycji 83. listy kanałów (LCN). Do zmiany doszło w godzinach okołoporannych.


© dvbt2wpolsce.pl  2019-2022

 
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok