A A A

We wtorek 15 listopada uruchomiono emisję testowego multipleksu MWE w Szczecinie - kanał 39 (618 MHz). Jest to powrót po blisko kilku miesiącach, a obecnie nadawanych jest 6 programów, w tym 3 w jakości HD. Co znajdziemy w ofercie?

Multipleks nadawany jest w standardzie DVB-T2/HEVC. W ramach oferty znajduje się 6 kanałów: Filmax, Junior Music, Nuta Gold, Power TV, TVC, Xtreme TV. 3 z nich - Filmax, Power TV i TVC - nadawane są w jakości HD. Nowością jest emisja programów Nuta Gold i TVC. W dotychczasowej emisji nadawane były także kanały: Home TV, Nuta TV, Stars.TV i Ukraina 24. 

Niezmiennie emisja prowadzona jest z budynku Pazim Center w centrum Szczecina. Niestety moc ERP uległa zmianie - obecnie jest to 0,4 kW. Dotychczas był to 1 kW ERP, a ta różnica przekłada się na sygnał słabszy o 4 dB, co mogło w pewien sposób ograniczyć zasięg testowego nadawania. Multipleks wrócił po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej wygaśnięciem pozwolenia radiowego - emisja została zaprzestana pod koniec czerwca br.


© dvbt2wpolsce.pl  2019-2022

 
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok