A A A

Podczas briefingu prezesa Telewizji Polskiej Jacek Kurski podsumował minione 5 lat swojego kierowania w TVP, a także ujawnił kilka planów na najbliższe lata.
Na rok 2022 zapowiedział, że wszystkie anteny Telewizji Polskiej będą nadawane w jakości HD. Będzie to możliwe dzięki przejściu na nowy standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 HEVC. Poniżej przedstawiamy - w telegraficznym skrócie - wybrane nowości.

 

Poniżej w treści przedstawiamy skrót informacji przekazanych w trakcie Briefingu Prezesa Zarządu TVP Jacka Kurskiego. Całość materiału jest dostępna do obejrzenia na stronie tvp.vod.pl. Link do strony na końcu artykułu.

 

Briefing Prezesa Zarządu TVP - 5 lat Zarządu Jacka Kurskiego

 

 

Nowe kanały TVP

Już 8 marca wystartuje TVP Kobieta. Kanał o profilu lifestyle, będzie dostępny od tego dnia w telewizji naziemnej DVB-T. Tymczasowo zastąpi tutaj TVP Rozrywka na MUX-8.

TVP Kobieta

 

Także w roku 2021 ma wystartować anglojęzyczny kanał TVP World. Ma przedstawiać polski punkt widzenia na wydarzenia w Polsce, Europie i na Świecie. Zastąpić ma już nadawany w internecie poland.in.

TVP World

 

W planie na lata 2021 - 2024 jest także TVP Muzyka, oraz TVP Nauka.

 TVP Nauka

 

 

Nowa oprawa

Od 7 marca TVP 1, TVP 2 i TVP Sport będą miały nową oprawę, oraz nowe logotypy. Zmieni się kolorystyka, a także czcionka na nową specjalnie zaprojektowaną.

Nowa kolorystyka

 

Nowa oprawa TVP Sport

 

Wszystkie anteny TVP w jakości HD

Już w 2022 roku wszystkie stacje telewizyjne produkowane przez Telewizję Polską będą nadawane w jakości HD. Dotyczy to także regionalnych anten TVP 3.

 

 

 

TVP 4K

W czerwcu 2021 r. ma powrócić kanał TVP 4K. Jest to specjalna stacja nadawana w rozdzielczości Ultra HD. TVP posiada prawa do emisji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 (UEFA Euro 2020), które właśnie zostały przełożone na czerwiec br.

 

 

Źródło:

Briefing Prezesa Zarządu TVP. 5 lat Zarządu Jacka Kurskiego

 

© dvbt2wpolsce.pl  2019-2022

 
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok