A A A

W dniu dzisiejszym (15.02) w testowym multipleksie Telewizji Polskiej udostępniono sygnał TVP3 Warszawa HD HEVC. Program jest nadawany w rozdzielczości Full HD i kompresji wideo HEVC. Emisja jest prowadzona w miejscu programu TVP Polonia.

Według zapowiedzi Telewizji Polskiej, o których informowaliśmy tutaj - w tym roku wszystkie programy nadawane przez TVP mają być nadawane w jakości HD; dotyczy to także TVP 3.

 

TVP3 Warszawa HD HEVC

 

TVP3 Warszawa HD HEVC zajęło miejsce TVP Polonia na multipleksie 5 - w całości nadawanym w DVB-T2 HEVC. W przypadku włączenia opcji LCN w odbiorniku - wyszukiwany jest na pozycji 84.

 

TVP3 Warszawa HD HEVC


Według analizy pojemności multipleksu ze strony digitalbitrate.com, istniałaby możliwość równoległej emisji TVP Polonia i TVP3 Warszawa w MUX5. W tym celu należałoby m.in. zmniejszyć przepływność statycznej planszy TVP GO, która na ten moment wykorzystuje blisko 4 Mb/s. 

Na ten moment, część materiałów jest upscalowana z jakości SD. Docelowo wszystkie ośrodki regionalne przejdą na nadawanie w jakości HD, a najszybciej będą to mogły zrobić TVP3 Gorzów i TVP3 Wrocław - już 28 marca br., wraz z przełączeniem do DVB-T2/HEVC.

 

 

© dvbt2wpolsce.pl  2019-2022

 
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok