A A A

Od 1 maja testy Telewizji Polskiej w standardzie DVB-T2 / H.265 (HEVC) objęły swoim zasięgiem 90% populacji Polski. Jest to możliwe dzięki nowej umowie Emitela z Telewizją Polską, na podstawie której uruchomiono testy z 49 lokalizacji nadawczych.

Już od 27 kwietnia sukcesywnie uruchamiano kolejne nadajniki, a cały proces zakończono 30 kwietnia.

 

W dniu dzisiejszym (27 kwietnia br.) uruchomiono emisję testowego multipleksu TVP w standardzie DVB-T2 / HEVC z nadajników: Częstochowa / Wręczyca, Giżycko / Miłki, Leżajsk / Giedlarowa, Łódź / Komin EC-4, Olsztyn / Pieczewo, Ostrołęka / Ławy, Płock / Rachocin, Siedlce / Łosice, Szczawnica / G. Prehyba oraz Wisła / G. Skrzyczne. Emisja testowa jest obecnie prowadzona z 43 nadajników (stan na 30.04), a w planach Telewizji Polskiej jest testowanie z 49 obiektów na terenie całego kraju.

28 kwietnia testowano emisję z obiektu Lębork / Skórowo Nowe (k. 24, 498 MHz).

Zawartość programowa na dzień dzisiejszy prezentuje się następująco:
TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Kultura HD, TVP Polonia HD, TVP Rozrywka. Kanały TVP Kobieta i TVP Kultura HD są obecne także na multipleksie 8 (w paśmie VHF).

Już wkrótce kanał w jakości Ultra HD - 4k w naziemnej telewizji cyfrowej. Będzie to kanał TVP 4K.
Telewizja Polska planuje uruchomić TVP 4K na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2020 - przełożone na rok 2021.
Zgodnie z informacjami serwisu wirtualnemedia.pl TVP 4K będzie dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej, oraz na innych platformach dystrybucji.

Podczas briefingu prezesa Telewizji Polskiej Jacek Kurski podsumował minione 5 lat swojego kierowania w TVP, a także ujawnił kilka planów na najbliższe lata.
Na rok 2022 zapowiedział, że wszystkie anteny Telewizji Polskiej będą nadawane w jakości HD. Będzie to możliwe dzięki przejściu na nowy standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 HEVC. Poniżej przedstawiamy - w telegraficznym skrócie - wybrane nowości.

 

Od dzisiaj znajdziecie nas również na Facebooku, Twitterze i Telegramie!

Facebook:
https://www.facebook.com/dvbt2pl-DVBT2-w-Polsce-102516841871712

Twitter:
https://twitter.com/dvbt2pl

Telegram:
https://t.me/dvbt2pl

Zapraszamy do polubienia i obserwowania stron, a nowe artykuły i informacje o wdrażaniu oraz testowaniu DVB-T2 (HEVC) w Polsce Was nie ominą :)
Czekamy również na Wasze komentarze odnośnie testowych emisji.

© dvbt2wpolsce.pl  2019-2021

 
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok