A A A

Jak informuje czytelnik Forum SATKurier Mr. Orbita, na testowym multipleksie BCAST w Warszawie (k. 23 - 490 MHz) dokonano kilku zmian - między innymi w ofercie programowej i w rozdzielczości nadawanych programów. Do multipleksu dodano także dwa nowe kanały: Kino Polska HD oraz TV Regionalną.

W dniu dzisiejszym (23 grudnia br.) zakończono emisje testowe TVNu w standardzie DVB-T2/HEVC, ponieważ skończyła się ważność pozwoleń radiowych UKE. Dotyczy to 4 testowych lokalizacji z 5; w jednej lokalizacji emisja jest kontynuowana.

Dzisiaj w godzinach nocnych doszło do zmian technicznych na MUX3 oraz MUX8. W przypadku tego pierwszego - dołączono planszę Sprawdzam TV w kodeku HEVC, natomiast na MUX8 - dodano nowy serwis EmiRadio.

W pierwszej połowie 2022 roku na terenie Polski dojdzie do zmiany systemu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej na nowy standard DVB-T2 HEVC. Proces przejścia na dzień dzisiejszy dotyczy wyłącznie multipleksów 1, 2, 3, 4 oraz multipleksów lokalnych. Co dalej z MUX-8, który nadaje 6 programów telewizyjnych w paśmie VHF? Czy dojdzie do zmiany?

W ostatnim czasie multipleks testowy BCASTu - nadawany w standardzie DVB-T2/HEVC w Warszawie i we Wrocławiu - przeszedł kilka zmian. Dodano nowe programy, a także usunięto dubel TV Republiki (podpisanego jako MPEG-4).

© dvbt2wpolsce.pl  2019-2021

 
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok