A A A

Problem z sygnałem po zmianie na DVB-T2

Pomimo akcji informacyjnej wiele osób to ignoruje lub nie rozumie przekazu i zaczyna samodzielnie naprawiać instalacje antenową - przy okazji niestety pogarszając sytuację. Gdy jednak już kupią dekoder to okazuje się, że "nie działa, a wcześniej było". Tutaj trzeba także zwrócić uwagę na to, że przez pierwsze 2 lub 3 dni od przełączenia mają prawo pojawiać się pewne miejscowe problemy z odbiorem, bo mogą być potrzebne korekty konfiguracji SFN po stronie nadawczej, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Sprawdzam TV działa, ale po zmianach brak kanałów

Co zrobić jeśli kanał Sprawdzam TV odbiera ale telewizor nie wyszukuje pozostałych kanałów np. Polsat, TVN, Fokus TV?

Jakie problemy ukazały się przy okazji zmiany nadawania?

Wraz z dokonaną zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2 HEVC dla części użytkowników ukazało się kilka istotnych problemów. W dalszej części artykułu postaramy się pokazać rozwiązanie.

Przygotowaliśmy dla Was zestaw najczęściej zadawanych pytań - wraz z odpowiedziami. Zachęcamy do lektury! Obserwujcie nas również na social mediach - Facebooku, Twitterze i Telegramie.

Planujesz zakup nowego dekodera? Wybór na rynku nowych tunerów DVB-T2 HEVC jest spory a my podpowiemy na co warto zwrócić uwagę wybierając nowy sprzęt. W tym artykule przedstawimy kilka czynników, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.

© dvbt2wpolsce.pl  2019-2022

 
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok