A A A

Naziemna telewizja cyfrowa - wykaz programów ogólnopolskich multipleksów DVB-T i DVB-T2 zgodnie z numeracją LCN

LCN czyli logiczny numer kanału (z ang. Logical Channel Number), to specjalny dentyfikator nadawany w strumieniu multipleksu, który definiuje kolejność programów na liście kanałów telewizora/tunera (dekodera). W Polsce jest ustalany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

 

Aktualizacja 3.10.2022

Ten artykuł jest kontynuacją pierwszej części naszego poradnika: Jaki tuner wybrać? Poradnik część 1 znajdziesz tutaj.

 

W pierwszej części skupiliśmy się na zewnętrznej stronie tunerów do naziemnej telewizji cyfrowej. Aspekt zewnętrzny jak wygląd czy kształt dekodera i pilota można sprawdzić praktycznie w każdym sklepie to już samo działanie i wyświetlane na ekranie informacje bywają po prostu loterią a możliwość sprawdzenia tego przed zakupem także niestety jest coraz bardziej utrudniona.

Problem z sygnałem po zmianie na DVB-T2

Pomimo akcji informacyjnej wiele osób to ignoruje lub nie rozumie przekazu i zaczyna samodzielnie naprawiać instalacje antenową - przy okazji niestety pogarszając sytuację. Gdy jednak już kupią dekoder to okazuje się, że "nie działa, a wcześniej było". Tutaj trzeba także zwrócić uwagę na to, że przez pierwsze 2 lub 3 dni od przełączenia mają prawo pojawiać się pewne miejscowe problemy z odbiorem, bo mogą być potrzebne korekty konfiguracji SFN po stronie nadawczej, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Sprawdzam TV działa, ale po zmianach brak kanałów

Co zrobić jeśli kanał Sprawdzam TV odbiera ale telewizor nie wyszukuje pozostałych kanałów np. Polsat, TVN, Fokus TV?

Jakie problemy ukazały się przy okazji zmiany nadawania?

Wraz z dokonaną zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2 HEVC dla części użytkowników ukazało się kilka istotnych problemów. W dalszej części artykułu postaramy się pokazać potencjalne rozwiązania.

© dvbt2wpolsce.pl  2019-2022

 
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok